Haber

Antalya’da Hıdırellez Festivali

antalya baharın gelişini Muratpaşa Belediyesi Hıdırellez Şenliği ile kutlayacak. Tarık Mengüç, Yenikapı Derneği’nin düzenlediği ve Sedir Parkı’nda gerçekleştirilecek şenliklerde saat 18.00’de sahne alacak.

antalyaMuratpaşa Belediyesi, Orta Asya’dan Balkanlar’a binlerce yıllık geleneği olan ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan efsaneleri, inançları ve gelenekleriyle doğanın uyanışının müjdecisi Hıdırellez’i 2019 yılında Sedir Mahallesi’nde kutlayacak. , Sedir Parkı.

Yenikapı Derneği ile gerçekleşecek kutlamalar 6 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de başlayacak. Kutlamalar öncesi gece gül ağacının altına gömülen dilekler, saat 05.00’te Kaleiçi Marina’dan hareket edecek teknelerle Akdeniz’in maviliğine bırakılacak. Muratpaşa Belediyesi’nin Hıdırellez Şenliği’nde saat 17.00’den itibaren konserler ve yarışmalarla bahar coşkusu yaşanacak. Festivalde Yenikapı Orkestrası ve Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sahne alacak. 9/8’lik ritimlerin efsane ismi Tarık Mengüç 18.00’de sahnede olacak.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

dulkadirogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu