Haber

İnce, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı: İki lider, iki farklı yaklaşım.

12 Mayıs Cuma gazete manşetleri – Muharrem İnce’nin adaylığı manşetlerde! Hangi gazete nasıl gördü?

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kendisine yöneltilen teyp iftirasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çekilme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnce’ye yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Olayın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnce’yi telefonla arayarak görüştü.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, İnce’nin telefon görüşmeleriyle ilgili dikkat çekici bir yazı yazdı.

İnce’nin adaylıktan çekilmesi için üretilen kasetlerden sahte makbuzlara kadar tüm kirli operasyonlara sessiz kalanlar şimdi de Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapmak için seferber oluyor” dedi.selvi hatırlatan, “İnce yalnız kalmasına rağmen linç kampanyasına uzun süre direndi”altı çizili

ANNESİ LİNÇ KAMPANYASINDAN ETKİLENDİ

Selvi, İnce’nin annesi Zekiye Hanım’ın linç kampanyasından etkilendiğini ve hastalandığını belirtti. Muharrem İnce’nin ayrılma kararında annesinin rahatsızlığı da oldukça etkili oldu.söz konusu.

ERDOĞAN ‘NE YAPABİLİRİM’ SORDU, KILIÇDAROĞLU KİRAYA DAVET

Tüm bu yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, İnce’yi aradı. Selvi, İnce’nin iki cumhurbaşkanı ile görüşmesine ilişkin şu değerlendirmelerde bulunduğunu belirtti:

Erdoğan aradı. Annemin hasta olduğunu öğrendi. Güle güle dedi. “Annen için ne yapabilirim?” O sordu. “Sizin için ne yapabilirim?” O sordu.Kemal bey bir gün sonra beni aradı, Tandoğan mitingine davet etti.“İKİ LİDER, İKİ FARKLI YAKLAŞIM”

Selvi, görüşmeler hakkında, “İşte iki lider, iki farklı yaklaşım. Her şey siyaset değil. İnsani çizgi başka bir şey”değerlendirmesini yaptı.

MESUT YILMAZ: ERDOĞAN’IN İNSANLIĞINI UNUTAMIYORUM

Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı törenine Mesut Yılmaz’ın da katıldığını anlatarak yazısını şöyle noktaladı:

“Yılmaz’ı tanıyan bazı meslektaşlarımız bu durumu garip buldular. Mesut Yılmaz onların tavrını fark etti. ‘Oğlum intihar ettiğinde, Tayyip Bey acılı günlerimizle benden daha çok ilgilendi. Onun insanlığını unutamam’ dedi.

Erdoğan böyle bir insan.”

KAYNAK: HÜRRİYET GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu