Haber

Mardin’de sokağa çıkma yasağı SON DAKİKA! Mardin’de sokağa çıkma yasağı nedir?

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezrada neden sokağa çıkma yasağı var? Mardin’de neden sokağa çıkma yasağı var ve Mardin’de sokağa çıkma yasağı nedir? SON DAKİKA! Mardin’de sokağa çıkma yasağı nedir? sorularına yanıt arıyor. Mardin’de sokağa çıkma yasağı SON DAKİKA! Mardin’de sokağa çıkma yasağı nedir? Detaylar burada…

MARDİN’DE AKİM BANKADA SON DAKİKA

Mardin’in Nusaybin ilçesinde aralarında terör örgütü üyelerine yönelik operasyon nedeniyle Tekağaç, Sapanlı, Çağrıcık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol ve Güneli mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. üst düzey organizasyon liderleriydi.

Valilikten yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesi sınırları içindeki kırsal alanlarda örgütün üst düzey yöneticilerinden olan bölücü terör örgütü üyeleri ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilerek sığınakların imha edileceği belirtildi. Bölgede bölücü terör örgütü mensuplarının kullandığı barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzileri ile malzemelere el konulması için operasyon düzenleneceği belirtildi.

MARDİN CAMİ BANKASI NEDİR?

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezrada terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddelerine göre 02 Mayıs 2023 Salı günü saat 04:00’te bölgede operasyonlar sona erene kadar Nusaybin ilçesi; Tekağaç ile sınırlı olmak üzere.” , Sapanlı, Çağrıcık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol, Güneli Mahalle ve mezraları İkinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa uyması kendi can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir. ve mülkiyet.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu