Haber

Dünya Kupası’ndaki favorisi sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlk maçları görmek lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nın açılış merasimleri için Katar’a gitti. Açılış töreninin sona ermesinin ardından dün akşam saatlerinde yurda dönen Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“İLK MAÇLAR BİTTİKTEN SONRA HAVAYI GÖRMEK LAZIM”

2022 Dünya Kupası’nda favori grubu sorulan Erdoğan, “Bunlar daha birinci maçlar. Buradan bir tespit yapabilmek, şu favoridir demek kolay bir iş değil. Her şeyden evvel bu kadroları tam tanımıyoruz dersek yeridir lakin kimi ülkeler var ki geçmişinden bugüne bu işlere daima damga vurmuş; Brezilya üzere, Arjantin üzere, Uruguay üzere… Alışılmış artık bakıyorsunuz bu ülkelerde de değişiklikler var. Yani şu anda bu ülkelerin durumu nedir, onlar da belirli değil. Onun için bir kere birinci maçlar bittikten sonra havayı bir görmek lazım. Ondan sonra tahminen bir karara varılabilir.

İLK MAÇLARI GÖRMEK LAZIM

Mesela ben bu akşam nitekim Ekvador’u beğendim. Güçlü bir takım. Öbür tarafta Katar da ilk defa böyle bir şampiyonaya katılıyor. Örneğin bu grup bayağı güçlü bir grup. Burada Hollanda var, Senegal var. Bunlar hep güçlü takımlar. Sıradan takımlar değil. Onun için ilk maçları görmek lazım. Ondan sonra da ‘Bu işi şu ülke götürür.’ deriz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu