Haber

Selahattin Demirtaş’ın “Siyasi şantaj” paylaşımının sırrı! Arka planda Ümit Özdağ’ın durumu var: “Demirtaş cezaevinde kalıyor”

Yaklaşık 7 yıldır Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zaferin Genel Lideri ile görüştüğü günün akşamında dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Parti Ümit Özdağ.

“Tutukluluğum üzerinden kimse kirli hesap yapmasın”

Demirtaş, “Kimse masum tutsaklığım üzerinden siyasi şantaj ve kirli hesaplar yapmasın. Halk özgür değilse ben gitsem fark etmez. Bin canım olsa hepsini canlarım için feda ederim.” Ahlaklı ol, ayağa kalk, diren”.

ÖZDAĞ’DAN KILIÇDAROĞLU’YA “DEMİRTAŞ” DURUMU

Peki Demirtaş’ın buradaki mesajı kimdi? Çok geçmeden bu paylaşımın sırrı ortaya çıktı. Kuliste konuşulanlara göre; O gün 2. turda kimi destekleyeceklerini merak eden Ümit Özdağ, cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede “Demirtaş içeride kalmaya devam edecek” şartını teklif etti. Bu konuda kendisine bilgi verilen Demirtaş’ın da “Çektiğim cezaevi üzerinden siyasi şantaj yapmayın” dediği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu